Bize Ulaşın
444 53 29

Bioenerji

Enerji (bio enerji) yolu ile şifalanma insanlık var olduğundan beri mevcuttur. Bioenerji anlamını Yunancada yaşam anlamına gelen BİOS “yaşam “ kelimesinden almaktadır. Kısaca “evrensel yaşam enerjisi” de denebilir.

Her canlı , insanlar, hayvan veya bitkiler kainatın bir parçasıdır. Albert Einstein’nın da söylediği gibi kainat enerjidir. Günümüz araştırmalarında gördük ki artık sadece canlıların değil maddelerin de bir enerjisi vardır. Hatta düşüncelerimiz de enerjiden oluşmaktadır.

Hz. Mevlana, yüzyıllar ötesinden diyor ki; “Gül düşünür, gülistan olursun. Diken düşünür, dikenlik olursun!” Dünyanın birçok yerlerinde bioenerji ye farklı isimler verilmiştir. Çinde “ CHİ”, Japonyada “Kİ”, Hindistanda “NUN” ,” PRANA” veya Mısır da “KA” denilmiştir. Bioenerji 1976 yılınada Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak kabul edilmiştir.

Evrende her şey birbiri ile bir iletişim halindedir. Her şey enerjidir fakat her şeyin enerji yoğunluğu farklıdır. Ör: sıkılaştırılmış enerji maddeyi masa, sandalyeyi oluşturken seyreltilmiş enerji de havayı oluşturmaktadır.

Bioenerji, içimizdeki pozitif enerjinin aktifleşmesidir. Günlük hayatımızdaki koşuşturma ve telaş yüzünden çoğumuz bedenimizde oluşan stresin ve blokajların farkında değiliz. Amacımız bize güç veren bu enerjinin bilincinde olarak olumlu frekanslara kendimizi açmak ve içimizdeki pozitif yaşam enerjisini keşfederek öz gücümüzü ortaya çıkarmaktır.

Bioenerji, olumlu enerjiyi eller vasıtası ile aktarma yöntemidir. Vücudumuzda yeteri kadar yaşam enerjisi dolaşıyorsa “dengedeyiz” demektir. Herhangi bir hastalık oluşumunda bu dengede bir bozukluk veya enerji akımında blokajlar meydana gelmiş tir. Vücudumuzda veya organlarımızın bazılarında enerji kaybı başladığında hastalıklara yakalanma riski de artar. Hastalıklar bizi vücudumuzun en zayıf noktası neredeyse oradan kendini gösterir. Buna göre insan enerjisi dengedeyse sağlıklı yaşar ve sağlıklı bir yaşam enerjisine sahiptir.

BİOENERJİ NE KAZANDIRIR?

• Bioenerjisi aktif hâle gelen kişi kendisi için ruh ve beden dengesi kurabilmektedir.
• Bioenerjisi aktif hâle gelen kişi kendisi çevresi Için ruh ve beden dengesi kurabilmektedir.
• Bioenerji eğitimi, yakında olan veya kilometrelerceu olan kişilered Bioenerjiyle tedavi etme yetisi kazandırmaktadır.
• Atılımcı, negatif hâlden uzaklaşmakta ve pozitif enerji ile dolmaktadır.
• Biyoenerji uzmanları, ağrılı bölgeleri rahatlatabilmekte ve pozitif enerjiyi ortaya çıkartarak şifaya aracıolabilmektedir

1.Modül
Bioenerji Eğitimi İçerik ve Program Bilgisi

Bu programa herkes katılabilir. Daha önceden herhangi bir eğitime katılmaya veya enerji alanında çalışmalar yapmış olma şartı aranmaz. Bioenerji Eğitimi 1.Modül kendini bioenerjist olarak yetiştirmek isteyenlerin katılabileceği gibi, ayrıca sağlık ve bakım alanında çalışanlar, doktorlar, fizik tedavi uzmanları, diş hekimleri, eczacılar, fizyoterapistler, sağlık memurları, psikologlar, yaşam koçları, reiki uygulayıcıları, hipnoterapistler, güzellik uzmanları, diyetisyenler, masör ve masözler gibi profesyonellerin mesleki gelişimi ve yeni bir uzmanlık kazanmaları için de bu program çok uygundur. Kendini keşfetmek, kendindeki enerjiyi keşfetmek, kendinize, ailenize, sevdiklerinize ve başkalarına enerji dengelenmesi yapmak için Bioenerji Eğitiminden sonra buradan aldığınız temel bilgi ile kendinize, ailenize ve başkalarına Bioenerji uygulamaları yapabilirsiniz. Kısacası Bioenerji Eğitimi 1.Modül programına bioenerji uygulayıcısı olmak isteyen herkes katılabilir.
Bioenerji Eğitimi 1.Modül Program İçeriği:
☘️Bioenerji Nedir ?
☘️Bioenerji Nasıl Uygulanır ?
☘️Biyoenerji’nin dengelenmesi
☘️Bioenerji uygulayıcısı olmak
☘️Kendi kendine bioenerji uygulaması
☘️Aura ve çakralar nedir ve nasıl çalışır
☘️Bioenerji seansları nasıl yapılır ? ( Teorik )
☘️Uzağa bioenerji şifası gönderilmesi
Uygulamalar
☘️Ellere bioenerji uyumlaması (Aktive Etme)
☘️Enerji egzersizleri
☘️Bioenerji seansı uygulaması
☘️Negatif enerjilerden korunma

2.Modül
Bioenerji Uzmanı Eğitimi 2.Modül Bioenergy Master İçerik ve Program Bilgisi

Bu eğitime katılmak için Bioenerji Eğitimi 1.Modül eğitimlerini tamamlamış ve sertifika almış olma zorunluluğu aranmaktadır. Bioenerji Eğitimi 1.Modül sertifikasına sahip herkes bu eğitime katılabilir.
Bu Bioenerji Eğitimi programımızda uzman bir bioenerjist olabilmeniz için gereken tüm bilgileri göreceksiniz. Daha önceki eğitimlerimiz de (1.Modülde) bioenerji nedir, nasıl uygulanır, tarihçesi gibi temel konuların yanı sıra bioenerji uygulaması yapabilmeniz için giriş ve orta düzeyde bir program sunulmuştu.Şimdi ise Bioenerji Uzmanlık Programı 2.Modül Seminerinde ise, daha ileri düzeyde bir programla karşılaşacaksınız. Bu program neticesinde Bioenerjiyi artık daha da bilinçli ve üst düzeyde uygulayabileceksiniz. Artık siz 2.Modülden sonra uzman bir bioenerjistin tüm bilgilerine sahip olacaksınız. Seminere katıldıktan sonra bol bol uygulama yapıp kendinizi geliştirmeye devam ettiğiniz sürece de Bioenerji uygulayıcılığını bir hobi olmaktan çıkartıp uzmanı olduğunuz bir meslek haline getirebilirsiniz. Programda çakralar konusuna özellikle yer verilecektir.
Çakraların her birinin özellikleri, vücutta nereleri kontrol ettiği ve etkileşimde bulunduğu konularını tek tek ele alıp katılımcılara bolca uygulama yaptırılacaktır. Ayrıca danışanlarınıza olan yaklaşımdan tutun da onların psikolojik alt yapılarına kadar pek çok konu hakkında bilgi verilip çalışma yaptırılacaktır. 2.Modül seminerinin diğer önemli konu başlığı da bioenerjik psikoterapidir. Bioenerjik psikoterapi ülkemizde çok bilinmemekle beraber yurt dışında bir hayli yaygın bir uygulamadır. Çakraların görev ve işleviyle yakından ilgili olan Bioenerjik psikoterapi, uzman bir bioenerjistin mutlaka hakim olması gereken temel bir bileşendir.
2.Modülün diğer ana başlığında ise nefes terapisi yer almaktadır. Nefes terapisi bir hayli yaygın olarak kullanılan ve Bioenerjiyi çokça destekleyip seansların kalitesine fayda sağlayan bir alandır. Nefes terapisi nedir, nasıl uygulanır gibi konuları uygulamalı ve teorik olarak Bu modülde bulacaksınız.
Bioenerji Uzmanı Eğitimi 2.Mıdül Program İçeriği:
☘️Bioenerji 1.Modül tekrarı
☘️Danışan üzerinde seans uygulaması
☘️Çakralar ve hizmet ettiği organ ve hastalıklar
☘️Tali çakralar
☘️Bioenerjik Psikoterapi
☘️Anatomi
☘️Nefes Terapisi
☘️Danışan ve Uygulayıcı ilişkisi
☘️Enerji egzersizleri gibi daha pek çok içerik seminerde işlenecek ve uygulamalı bir şekilde çalışılacaktır.
Bioenerji Eğitimi bitiminde uzman bir bioenerjistin sahip olması gereken pek çok bilgiye ve kabiliyete ulaşılacaktır. Ayrıca nefes terapisi ve bioenerjik psikoterapi konularına da hakim uzman bir uygulayıcı olacaklardır. Eğitim için gerekli materyaller (kitap, döküman vb.) ücretsiz olarak eğitim öncesi katılımcılara dağıtılacaktır. Eğitim bitiminde tüm katılımcılara İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından Bioenerji Uzmanı Eğitimi (Level – III) Bioenergy Master Degree sertifikası verilecektir.